Články a videa v sekci Magazín

Slavní architekti - Imhotep

access_time16.květen 2020remove_red_eye6chat_bubble_outline0

Jména mnohých architektů byla do dnešních dnů zapomenuta. Nebyl nikdo, kdo by je zaznamenal pro budoucí generace, anebo se tyto záznamy do dnešních dnů nedochovaly. Z hlubin věků vystupuje až jméno geniálního architekta starého Egypta- Imhotepa.Vynálezce pyramidImhotep byl architektem prvního ..

Neplaťte za teplo - úspory a ekologie

access_time02.květen 2020remove_red_eye23chat_bubble_outline0

Energie se neustále zdražují a nebude tomu jinak !!!!Ceny paliv a energie rostou a vývoj ukazuje, že tomu tak bude trvale. Souvisí to i se zvyšující se poptávkou a rovněž s tím, že zejména zdroje fosilních paliv (uhlí, ropa, plyn) jsou omezené. Je proto v zájmu každého stavebníka a uživatele, aby ..

Zlaté klece vycházejí z módy

access_time19.duben 2020remove_red_eye48chat_bubble_outline0

Mít vlastní střechu nad hlavou patří k hlavním touhám civilizovaného člověka. Po sametové revoluci se nám otevřely nejen hranice do světa, ale také přišly jiné možnosti v dalších oblastech lidského života. Mezi ně patří také bydlení, které je pro každého člověka velmi důležité. Mít ..

Chalupaření

access_time19.duben 2020remove_red_eye50chat_bubble_outline0

Bydlení jako každé jiné Bydlení stejně, jako všechny ostatní oblasti lidského dění, prochází neustálým vývojem. I když si myslíme, že zde nemůže k žádné změně dojít, protože bydlíme buď v rodinných domcích nebo bytech, jde spíše o změnu stylu a způsobu využívání.V době, ..