Zařízení keyboard_arrow_right Obývací pokoje keyboard_arrow_rightÚložné prostory v obývacím pokoji

Obrázek příspěvku: Úložné prostory v obývacím pokoji

Úložné prostory v obývacím pokoji

personaccess_time17.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye7 shlédnutí

Úložný prostor, který v bytě pomáhá udržovat pořádek, by měl být v každé místnosti. Chybět by neměl ani v obývacím pokoji.

Knihovny i hrnečky po babičce

Úložné prostory v obývacím pokoji mohou být různé. Chybět by tu neměly knihovny, ať již volně stojící nebo zabudované do zdi. Kromě knih a časopisů do nich můžete uložit i CD a DVD nosiče a další věci. Úložný prostor v obývacím pokoji může sloužit i na vystavování ozdobných předmětů.

Za sklo se nepráší

Knihovny i úložné prostory určené k výstavním účelům by měly být uzavřené. Věci uložené v otevřených policových systémech se brzy zapráší. V policích skříněk se skleněnými dvířky vydrží vše mnohem déle čisté.

Vestavěné skříně

Velmi praktické a oblíbené jsou vestavěné skříně, které efektivně využívají prostor a zároveň působí i esteticky. V takových skříních naleznou svoje místo předměty, které jsou potřebné, ale nejsou natolik pěkné, aby mohly být vystavovány na obdiv.

Kostky se přizpůsobí

Hezké a praktické jsou jednoduché policové sestavy. Zakoupit si můžete policovou sestavu, ale na trhu existují i speciální moduly, které se dají snadno přizpůsobit konkrétním potřebám. Oblíbené jsou modulové sestavy z kostek, které jsou nejenom funkční, ale i velmi dekorativní.

Raději méně než více

Při výběru předmětů, které chcete v obývacím pokoji vystavit jako dekoraci, se přidržujete hesla „raději méně než více“. Přeplněné police nepůsobí esteticky. Dbejte také na výšku jednotlivých dekorací. Měla by být různorodá. Stejně vysoké předměty umístěné vedle sebe působí nudně.

Namísto stěny

Úložné prostory v obývacím pokoji mohou mít ještě jednu funkci. Mohou suplovat pokojovou příčku a prostor opticky rozdělit na dvě části. Otevřené police s dekoračními předměty nebrání v pronikání světla, pokoj tak bude působit prosvětleně a vzdušně. Pomocí skříní s uzavřenou zadní částí lze naopak vytvořit uzavřené kouty.

Nedělejte si z bytu skladiště

Rada na závěr: Pokud nechcete mít z bytu skladiště a naopak chcete, aby ve vašich věcech panoval určitý řád, omezte množství věcí na únosnou míru. Ponechte si jen věci, které opravdu používáte a vše ostatní nekompromisně vyhoďte.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Dřevěný nábytek

personRedakceremove_red_eye6bookmarkDesign a styl

Dřevo lidé ve svých obydlích používali odedávna. Svůj význam neztratilo ani dnes, kdy máme na výběr řadu nových moderních materiálů. Dřevo tvrdé i pružnéDřevo se drží na žebříčku obliby především pro svoje užitné vlastnosti, mezi které patří snadná ..

Barvy v interiéru

personRedakceremove_red_eye9bookmarkDesign a styl

Barvy nás ovlivňují víc, než si myslíme. Doma jsme to my, kdo rozhoduje o jejich výběru, a tím i o celkové atmosféře interiéru. A i když se necháváme vést vlastním vkusem, vyplatí se respektovat rady odborníků - architektů a designérů.Sázka na jistotuZatímco bílá barva je ..

Budeme rekonstruovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye46bookmarkRekonstrukce

Než se do rekonstrukce pustíme, je třeba si ji řádně rozvážit a vyjasnit si, co od ní očekáváme. Jak známo, změna starého je mnohem náročnější než výstavba nového a proto bychom jistě neradi, abychom si celé martýrium museli za pár let znovu zopakovat, protože jsem se ..

Nevšední a trendy kousky pro vaši domácnost

personRedakceremove_red_eye11bookmarkDětské pokoje

Také už vás trochu nudí váš obývací pokoj či třeba ložnice? Někdy to chce zkrátka změnu, v žádném případě však nemusí být radikální – není třeba nově vymalovat, obměnit nábytek či koupit novou sedačku. Někdy zkrátka stačí jeden trendy kousek, který celou ..

Kuchyň a móda

personRedakceremove_red_eye10bookmarkKuchyně

Rovněž kuchyňský nábytek podléhá módě. Ta se zde už dávno neprojevuje jenom barvou dvířek a změnou tvaru úchytek, ale bezprostřední reakcí na hlavní trendy zařizování obytných interiérů. Kuchyň našeho životaS kuchyní to ovšem není tak jednoduché. Provoz v ní je velmi ..

Jak ochránit byt před dítětem, jak ochránit dítě před zraněním

personRadka Eliáškováremove_red_eye29languagejaktoudelam.cz

Mám dojem, že matka příroda úplně nedomyslela následky. Děti začnou chodit přibližně v jednom roce. Jejich pohyblivost je v naprostém nesouladu k rozumovým schopnostem. Popravdě divím se, že lidstvo ještě nevyhynulo. Děti jsou v zápalu objevování schopné zničit nejen ..

Mount Everest z hraček a jak ho zdolat

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Pokojíčky plné k prasknutí nejnovějších a nejbarevnějších hraček asi vždycky budou snem každého dítěte. Méně už rodičů. Dodnes jsem nenašla odvahu podruhé synům nabídnout na hraní knížku se skládankami puzzle. Ona ďábelská kniha má deset stran a na každé je puzzle ..

10 zlatých pravidel domácího managementu

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Je jaksi součástí popisu práce matky, že se cítí přetížená, pracuje pod stresem, řeší deset věcí najednou atd. Nic nového pod sluncem. Už od dob, kdy den má dvacet čtyři hodin, zbývá spousta věcí, které se nedají stíhat. Dle mého názoru neexistuje náročnější ..