Bydlení keyboard_arrow_right Vytápění a klimatizace keyboard_arrow_rightSystém vytápění a větrání

Obrázek příspěvku: Systém vytápění a větrání

Systém vytápění a větrání

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye21 shlédnutí

Základy komfortního bydlení

Vysoké hodnoty izolace tepelného pláště a vzduchotěsnosti obálky objektu jsou základem úspor. Dům se ale musí větrat, aby byl hygienicky vyhovující. Větrání okny s mikroventilací je neúčinné. Neřízené větrání okny nahradíme řízeným větráním. Vnitřní spotřebovaný vzduch má jistou energii, kterou využijeme při řízeném větrání v rekuperátoru, nepouštíme jej bez užitku okny. Dům je vybaven rozvody vzduchu do všech místností. Takto vybavený dům není třeba vytápět, ale při velmi nízkých venkovních teplotách pouze dohřívat.

Vedení tepla vzduchem je nejméně energeticky náročné.

Funkce, které je možno propracovanou technologií vytvořit

dokonalá izolace pláště domu a jeho vzduchotěsnost je základem vysokých úspor, dům nepotřebuje aktivní systémy vytápění, úspora nákladů na rozvody a otopná tělesa,

při řízeném větrání s rekuperací se využije 80-90% odpadního tepla, současně se zamezuje vzniku plísní,

k vytvoření vnitřní tepelné pohody stačí pasivní zdroje energie, externí-slunce procházející okny, interní-teplo vydávané spotřebiči a lidskými těly, energie je okamžitě rozváděná do všech místností,

dokonalá filtrace větracího vzduchu a tím i snížení celkové prašnosti v domě, minimalizace alergenů,

sloučení funkcí cirkulačního vytápění a řízeného větrání s rekuperací tepla do jediného zařízení,

pro dohřev vzduchu při nízkých venkovních teplotách stačí malý zdroj energie, např. sluneční kolektory, efektivní je tepelné čerpadlo, odebírající energii z venkovního vzduchu,

ohřev teplé užitkové vody stejným zdrojem,

chlazení vzduchu je v energeticky úsporném domě nutností - nejlepším řešením je tepelné čerpadlo, sloužící pro dohřev vzduchu v domě, ohřev teplé užitkové vody a i pro chlazení. Chlazení zemním kolektorem se ukázalo jako málo účinné.

pasivní domy mají potenciál pro budoucnost v trvalé udržitelnosti vlastností, ve vysoké míře přispívají k ochraně životního prostředí, jejich předností je minimalizace spotřeby energií.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Neplaťte za teplo - úspory a ekologie

personRedakceremove_red_eye23bookmarkMagazín

Energie se neustále zdražují a nebude tomu jinak !!!!Ceny paliv a energie rostou a vývoj ukazuje, že tomu tak bude trvale. Souvisí to i se zvyšující se poptávkou a rovněž s tím, že zejména zdroje fosilních paliv (uhlí, ropa, plyn) jsou omezené. Je proto v zájmu každého ..

Zabezpečovací zařízení

personRedakceremove_red_eye7bookmarkOstatní

Elektronické zabezpečovací zařízení je stále oblíbenějším, vyvíjí se velmi rychle a stává se tak pro laika velmi složitou oblastí, z tohoto důvodu vznikl samostatný obor elektronického zabezpečení. Sami bychom se do výběru tohoto zařízení neměli pouštět a vždy bychom ..

Domespace - dům, který se otáčí za sluncem

personRedakceremove_red_eye10bookmarkU vás doma

Základy a kostra domuPřed začátkem stavby je nutné položit základy v podobě betonového bloku o rozměrech 4x4 metry a výšce 80 cm, v jehož středu bude umístěna točna. Na ni se uchycují všechny dřevěné komponenty, které tvoří kostru domu. Točna spočívá na kuličkovém ..

Ložnice – oáza pohody

personRadka Eliáškováremove_red_eye53bookmarkDesign a styl

Ať již bydlíme kdekoliv, vždycky je nutné mít v bytě místnost, kde je ticho, klid a člověk zde má maximální intimitu. Do takových místností nevodíme ani návštěvy, protože to je nejsoukromější místo v bytě. Obvykle to bývá ložnice.Pokud bydlíme v malém bytě, kde ..

Klimatizace v obytných prostorách

personRedakceremove_red_eye11bookmarkObývací pokoje

U počasí máme jedinou jistotu - nikdy nevíme, jaké bude. A zatímco v zimě nám tepelnou pohodu zajišťují krby a radiátory, v létě pořád ještě spoléháme hlavně na otevřená okna. Už koncem jara nás ale mohou překvapit tropická vedra a teploty kolem 30°C si můžeme ..

Nové možnosti využití PC

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagejaktoudelam.cz

Nový trend vybavení domácnosti, tzv. centrum domácí zábav, kdy jsou nahrazeny různé hifi věže, DVD přehrávače, apod nahrazeny jedním počítačem. Základní myšlenkou je ovládat všechny elektronické systémy z jednoho místa, tedy jedním ovladačem volit mezi prohlížením ..

Profi triky na praní prádla

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagejaktoudelam.cz

Obden naláduju pračku barevným nebo bílým, večer pověsím, seberu várku z přechozího praní a tak furt dokola. Kamarádka systém dovedla k dokonalosti, že pere růžové a modré věci zvlášť. Má chlapečka a holčičku se spotřebou dvou triček a jedněch tepláků denně. Ptala ..

Finty, které nezabírají čas, ale ušetří vám spoustu uklízení

personRadka Eliáškováremove_red_eye34languagejaktoudelam.cz

Kdysi dávno, těsně po tom, co jsem zůstala na mateřské, jsem jela v projektu Fly Lady. V překladu to znamená Létající slečna, ale v podstatě se jedná o úklidový systém. Tady v Čechách existuje podobná komunita, ale já propadla oné americké verzi, protože o české jsem ..

Počítací kartičky

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagejaktoudelam.cz

K výrobě tohoto pytlíku proti nudě mě inspiroval obrázek dřívek od nanuků s tečkami na začátku a čísly v políčkách. Dítě mělo kolíčkem vybrat správné číslo, které odpovídá počtu teček. Na dřívka od nanuků jsem se vybodla hned na začátku. V zimě je prostě nemám. ..

Piju vodu z kohoutku

personRadka Eliáškováremove_red_eye40languagejaktoudelam.cz

Jeden vzdálený příbuzný se strašně divil, když viděl, co piju. Dokonce čichal ke sklence, aby zjistil, že fakt piju obyčejnou vodu. Kdyby tam našel vodku, považoval by mě ještě za normální. Mí rodiče si na návštěvy vozí speciální pečivo a balík minerálek. Ví, že ..