Stavba keyboard_arrow_right Technologie keyboard_arrow_rightSolární panel na střeše samozřejmostí?

Obrázek příspěvku: Solární panel na střeše samozřejmostí?

Solární panel na střeše samozřejmostí?

personaccess_time19.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye50 shlédnutí

Na český trh vstoupila společnost SOLEG, dodávající technologie pro fotovoltaické systémy, tedy především solární panely a s nimi spojené technologie.
Soleg je výhradním dovozcem špičkových německých značek SolarWorld a Sovello, skandinávské značky Rec Solar a strategickým partnerem německé značky Schott.
V nabídce má ale i produkty dalších předních evropských výrobců, kteří kladou důraz na nejvyšší kvalitu a spolehlivost.

Do České republiky přichází trend získávání energie z obnovitelných zdrojů. Čím dál více se objevují tzv. pasivní domy, nebo „energeticky nulové domy“, které jsou energeticky soběstačné. S tím jde ruku v ruce i rozvoj technologií pro získávání energie ze slunce. „V budoucnu by solární panel na střeše rodinného domu měl být téměř samozřejmostí,“ konstatuje ředitel společnosti Soleg Filip Malán a dodává: „Fotovoltaika je obor, který se velmi rychle rozvíjí. Český trh zaplavují  výrobky asijské produkce, velké rezervy jsou ale v nabídce kvalitních produktů a v oblasti následných služeb a servisu. Právě na tuto oblast trhu se Soleg zaměřuje.“

Soleg nabízí celou řadu služeb z oblasti fotovoltaiky. Svým zákazníkům nejen dodává  produkty vysoké kvality, ale provádí i analýzy zastínění pomocí exaktních metod, spolupracuje při projektování fotovoltaických systémů, nebo dokonce realizuje kompletní fotovoltaické elektrárny na klíč.

Cílem Solegu pro letošní rok je prodat takový počet solárních panelů, aby jejich celkový výkon byl 5 MW. To představuje přibližně 23 000 fotovoltaických modulů. Na rodinné domy se standardně instaluje výkon cca 5 kilowat. Pokud by tedy celý plánovaný objem byl instalován na střechy rodinných domů, bylo by zaopatřeno asi 1 000 domácností ekologicky vyráběnou energií. Aby společnost Soleg takto vysokého cíle dosáhla, buduje v současné době síť partnerských firem, kterým zprostředkovává know-how v oblasti instalace fotovolataických zařízení.

„Chtěli bychom v budoucnu rozhodujícím dílem přispět ke změně současného způsobu zásobování elektrickou energií, dlouhodobým cílem je co největší podíl zásobování z obnovitelných zdrojů,“ konstatuje Filip Malán.

Soleg klade důraz na vysokou kvalitu všech komponentů. Nabízí fotovoltaické systémy, které jsou mimořádně stabilní i při působení větru a při zatížení sněhem. „Staráme se o to, aby naši zákazníci ze svých fotovoltaických zdrojů energie dosahovali vždy trvalých a vysokých zisků. Jak vyplývá ze srovnávací studie nezávislého časopisu PHOTON, patří produkty našich dodavatelů k nejvýkonnějším a ekonomicky nejefektivnějším“ dodává Filip Malán.
folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Výběr televizoru

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagejaktoudelam.cz

Náš účinkující Bohuslav Komín seznámil s výběrem televizorů na trhu. Vysvětlil rozdíly a ne/výhody jednotlivých typů – LCD a plasma. Zmínil také způsoby instalace, tedy zavěšení a na stojanu. Dále nás upozornil na různé velikosti od obřích až po malé přenosné, ..

Nevšední použití univerzální lepící pásky

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagejaktoudelam.cz

Spousta lidí v mém okolí věří na zázračný opravný prostředek. Můj (bývalý) muž téměř ke všem opravám nutně potřeboval Chemopren (silně držící, silně smrdící lepidlo). Tatínek mojí kamarádky opravil celý barák zejména pomocí univerzální montážní pěny. ..

Jak ušetřit za dovolenou

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagejaktoudelam.cz

Znám doby, a není to tak dávno, kdy naše jediná dovolená probíhala na maltě. S malým m, protože jsme rekonstruovali barák a veškerý čas a energie zmizely v míchačce a betonu. Od té doby jsme dospěli, pořídili si děti a zjistili, že bez dovolené se žít nedá. Nemá smysl ..

Psí penzión

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagejaktoudelam.cz

Co udělat se svým čtyřnohým kamarádem, když například chceme v létě odletět na dovolenou a nemůžeme jej vzít s sebou? Právě pro tyto případy tady jsou tzv. psí hotely a penziony. Jak si takové přechodné ubytování pro psa zajistit, se dozvíte v našem videu.V psím penzionu ..