Inspirace keyboard_arrow_right Design a styl keyboard_arrow_rightNetradiční bydlení na hausbotu

Obrázek příspěvku: Netradiční bydlení na hausbotu

Netradiční bydlení na hausbotu

personaccess_time19.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye45 shlédnutí

Každý z nás si bydlení představuje jinak. Někdo nedá dopustit na byt ve starším činžáku, jiný musí mít svůj vlastní dům, dokonce i kontroverzní paneláky jsou pro někoho tím nejpřijatelnějším způsobem bydlení.

Dobrodružné povahy stavějí domy na stromech či v podzemí, bydlí v maringotkách a někteří zase preferují bydlení na vodě.

Že si to umíte představit jen o dovolené? Nenechte se splést! Po celém světě najdeme lidi, kteří nemají pod nohama pevnou zemi, ale vodní hladinu a také u nás je dost těch, kterým učaroval vodní svět a vyhovuje jim celoroční pobyt na lodi nebo hausbótech. Ostatně není divu. Tyto vodní domy jsou mnohdy komfortněji vybaveny, než klasické byty a navíc má toto bydlení ještě nádech dobrodružství.

Výhled z paneláku na neutěšené sídliště  tak lze vyměnit za ranní mlžný opar nad řekou, hádky ze sousedního bytu za pokřik vodního ptactva a večerní televizi od sousedů za pleskání vln a šumění proudu. Kdykoliv se nám výhled znelíbí, můžeme zvednout kotvy a posunout se někam dál, na dovolenou nemusíme balit kufry, ale můžeme vyrazit rovnou s celým bytem.
 
 


Ten, pro koho se riverboating stal životním stylem nemusí pocházet jen z hodně majetných vrstev. Lodě nebo hausbót lze pořídit za přibližně stejné ceny jako právě ty klasické byty a jejich obytné plochy jsou asi stejně velké jako rozměry garsonek. Jistě máme i plavidla daleko vyšší úrovně, ovšem tam, kde jde o životní styl není důležité plout právě na Queen Mary, ale prostě plout.

Lodě a hausbóty jsou tak vybaveny stejně jako klasické byty včetně sociálního zázemí, kuchyně, ložnice i obývacího pokoje.

Hausbóty kotví většinou na řekách ve větších městech nebo na přehradách, přetahují se vlečnými loděmi. Jistě jste již navštívili také třeba atraktivní restauraci, která je na nich umístěna. Mají tu výhodu, že v kotvišti se lze pohodlně připojit na elektřinu a ten, kde nechce neustále cestovat má poměrně snadné spojení s pevnou zemí.

Pokud bydlíme na lodi, musíme mít také přídavné nádrže na pitnou vodu a naftovou nádrž na palivo. Lodě se většinou vyrábějí na zakázku tak, aby jejich majitel měl veškerý komfort, na který je zvyklý.

I majitelé lodí a hausbótů musí splnit určité podmínky, které vyžadují České přístavy, ale pokud mají svůj vodní byt třeba v Praze, žijí pak uprostřed velkoměsta v dokonalém soukromí a  bez problémů, které musí řešit majitelé bytů v atraktivních zónách.

Pokud nemají potřebu příliš cestovat, je to i levnější varianta bydlení než v klasickém bytě, což ocení zejména mladí lidé. Také cestování je pro ně pak mnohem snadnější a levnější, než shánět spolehlivou cestovku a balit kufry na cesty za hranice všedních dní.
folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zlaté klece vycházejí z módy

personRadka Eliáškováremove_red_eye51bookmarkMagazín

Mít vlastní střechu nad hlavou patří k hlavním touhám civilizovaného člověka. Po sametové revoluci se nám otevřely nejen hranice do světa, ale také přišly jiné možnosti v dalších oblastech lidského života. Mezi ně patří také bydlení, které je pro každého člověka ..

Chalupaření

personRadka Eliáškováremove_red_eye51bookmarkMagazín

Bydlení jako každé jiné Bydlení stejně, jako všechny ostatní oblasti lidského dění, prochází neustálým vývojem. I když si myslíme, že zde nemůže k žádné změně dojít, protože bydlíme buď v rodinných domcích nebo bytech, jde spíše o změnu stylu a způsobu ..

Neplaťte za teplo - úspory a ekologie

personRedakceremove_red_eye24bookmarkMagazín

Energie se neustále zdražují a nebude tomu jinak !!!!Ceny paliv a energie rostou a vývoj ukazuje, že tomu tak bude trvale. Souvisí to i se zvyšující se poptávkou a rovněž s tím, že zejména zdroje fosilních paliv (uhlí, ropa, plyn) jsou omezené. Je proto v zájmu každého ..

Budeme rekonstruovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye46bookmarkRekonstrukce

Než se do rekonstrukce pustíme, je třeba si ji řádně rozvážit a vyjasnit si, co od ní očekáváme. Jak známo, změna starého je mnohem náročnější než výstavba nového a proto bychom jistě neradi, abychom si celé martýrium museli za pár let znovu zopakovat, protože jsem se ..

Jak vybrat kvalitní postel?

personLeona Novotnáremove_red_eye65bookmarkLožnice

Dřevo patří mezi přírodní materiály, o tom není pochyb. A kam jinam, než do ložnice se hodí dřevo? V ložnici člověk stráví třetinu svého života, a tak přírodní materiály do této místnosti určitě patří. Dřevěný nábytek vydrží déle, je pevný, působí přirozeně ..

Bydlení na úvěr: Než do toho kopnete

personRadka Eliáškováremove_red_eye40languagejaktoudelam.cz

V určité životní fázi snad každého normálního člověka přestane bavit bydlet s rodiči a zatouží přesunout se někam, kde definitivně přestane být považován za dítě. Asi nejčastěji se začnete pídit po nabídkách realitek, případně pojmete odvážnou myšlenku, že si ..

„Ideální“ věkový rozdíl mezi sourozenci: Existuje?

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagejaktoudelam.cz

Zřejmě všichni rodiče, kteří plánují víc než jedno dítě, tuhle otázku řeší. Jednoduché a obecně použitelné řešení v tomhle případě si myslím, že neexistuje. I my jsme to řešili a byly to dlouhé, náročné a místy velmi emotivní diskuse. Když se mi narodila ..

Netradiční využití tradičních věcí

personRadka Eliáškováremove_red_eye32languagejaktoudelam.cz

Přiznám se, že mám podivný sběratelský koníček. Sbírám tipy, jak co použít trochu jinak, jak co obejít a jak si ušetřit práci. Vše nejlépe vyjádřeno jednou větou.Momentálně takových „babičkovských rad“ mám kolem sedmi stovek. Včera jsem je třídila pro jeden svůj ..

Pár užitečných tipů pro chovatele andulek

personSimona Chvátilováremove_red_eye36languagejaktoudelam.cz

Andulku napájíme vodou a krmíme prosem. Do její klícky patří i ovoce (například jablka) a zelenina (salát, okurka). Andulka si pochutná i na pampeliškových listech. Jako doplněk andulčiny stravy se hodí sépiová kost, dobré je také nasypat do klece speciální písek, jehož ..

DPH

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagezenapodnikatelka.cz

Daň z přidané hodnoty (DPH) je všeobecná daň, kterou se zatěžuje zboží a služby o přidanou hodnotu. Peníze do státní poklady plynou jak při výrobě a distribuci tak při prodeji zboží a služeb. Do ceny se promítá DPH automaticky, v konečném důsledku platí DPH vždy ..