Magazín keyboard_arrow_right Magazín keyboard_arrow_rightNeplaťte za teplo - úspory a ekologie

Obrázek příspěvku: Neplaťte za teplo - úspory a ekologie

Neplaťte za teplo - úspory a ekologie

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye23 shlédnutí

Energie se neustále zdražují a nebude tomu jinak !!!!

Ceny paliv a energie rostou a vývoj ukazuje, že tomu tak bude trvale. Souvisí to i se zvyšující se poptávkou a rovněž s tím, že zejména zdroje fosilních paliv (uhlí, ropa, plyn) jsou omezené. Je proto v zájmu každého stavebníka a uživatele, aby dnes budovy spotřebovávaly energie co nejméně.

Není nic lepšího, než investovat do energeticky úsporných stavebních řešení v době, kdy jsou stavební materiály a výrobky relativně levné a trh stavebních prací ani příliš drahý.

Možnosti úspor energie dostatečným zateplením budov však nejsou u nás stále využity v maximální možné míře. Přes nesporný nárůst počtu zateplených objektů zůstáváme za okolními zeměmi pozadu. Pasivní domy, jako domy s nejvyšší dosahovanou úrovní tepelné ochrany svého pláště, jsou budovy, zajištující příjemné vnitřní prostředí v létě i v zimě bez použití klasického vytápěcího systému. Oproti stávajícím běžným budovám, které jsou spíše tepelnými zářiči, spotřebují o 85-90 % méně energie. Oproti novostavbám, splňujícím současné národní normy a předpisy, činí tato úspora až 75 %. V současnosti vývoj v této oblasti probíhá nejrychleji v Německu a Rakousku. Tito naši nejbližší sousedé mají obdobné klimatické podmínky a velmi podobné stavební tradice.

V době vzrůstajících nároku na kvalitu bydlení je především velmi důležitá pohoda prostředí: „Konečně mám teplé nohy“ pochvalují si obyvatelé pasivních domů, protože vysoký stupeň zateplení s sebou přináší výtečnou tepelnou pohodu. Větrací systém neustále zajišťuje čistý čerstvý vzduch v celém domě, aniž by vznikal průvan.

Díky vzduchotěsné obálce budovy bez tepelných mostů a díky neustálému větrání zůstávají konstrukce suché a bezporuchové. Vše dohromady zvyšuje kvalitu bydlení a hodnotu nemovitosti.

Bydlení v energeticky úsporných domech se stává pro současnost i budoucnost nutností !!!

Termín Energeticky Pasivní Dům (EPD) se používá pro označení určitého standardu řešení budovy. Tohoto standardu lze dosáhnout použitím kombinace různých technologií a materiálu. Ekologický přínos může sehrát podstatnou roli tím, že jsou pro stavby v maximální míře používány materiály z obnovitelných zdrojů.

V podstatě lze mluvit o upřesnění a zdokonalení standardu nízkoenergetického domu.
Název „pasivní dum“ vychází z principu využívání pasivních tepelných zisku v budově. Jsou to externí zisky ze slunečního záření procházejícího okny a zisky interní - teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Díky velmi kvalitní tepelné izolaci tyto zisky „neutíkají ven“ a většinou postačí k zajištění příjemné vnitřní teploty po vytápěcí sezonu.

Naše úsporné domy nepotřebují ke svému provozu plyn a ani jiná fosilní paliva.

Druhy energeticky úsporných domů a porovnání s evropskými měřítky

Celková energetická náročnost domu v kWh/(m2.rok)

Třída energet. náročnosti

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zlaté klece vycházejí z módy

personRadka Eliáškováremove_red_eye49bookmarkMagazín

Mít vlastní střechu nad hlavou patří k hlavním touhám civilizovaného člověka. Po sametové revoluci se nám otevřely nejen hranice do světa, ale také přišly jiné možnosti v dalších oblastech lidského života. Mezi ně patří také bydlení, které je pro každého člověka ..

Systém vytápění a větrání

personRedakceremove_red_eye22bookmarkVytápění a klimatizace

Základy komfortního bydleníVysoké hodnoty izolace tepelného pláště a vzduchotěsnosti obálky objektu jsou základem úspor. Dům se ale musí větrat, aby byl hygienicky vyhovující. Větrání okny s mikroventilací je neúčinné. Neřízené větrání okny nahradíme řízeným ..

5 velkých chyb při nakládání s penězi

personRadka Eliáškováremove_red_eye40languagejaktoudelam.cz

Za mých mladých časů neexistovalo na základní ani střední škole nic, čemu by se dalo říkat základy finančního hospodaření nebo finanční gramotnosti. Až do mých dvaadvaceti let, kdy jsem na vysoké škole vystudovala obor finanční poradenství, by mě každý pojišťovák opil ..

Kdy se šetření nevyplácí

personRadka Eliáškováremove_red_eye52languagejaktoudelam.cz

Minulý týden jsem si koupila krásné, barevné, plastové nazouváky u stánku v podchodu. Stály asi desetinu originálních. Radost z výhodné koupě mi vydržela přesně do chvíle, kdy se mi urval pásek přes patu. Měla jsem je obuté asi potřetí. Jasně, můžu je nosit i bez pásku, ..

Nejlevnější hypotéka u každé banky

personRadka Eliáškováremove_red_eye43languagejaktoudelam.cz

Před mnoha a mnoha lety jsme se v bance upsali na milión. Pán za přepážkou s profesionálním úsměvem sbíral podpisy na hromady a hromady papírů, pak nám podal ruku a za odměnu, že jsme byli hodní jsme dostali vonnou svíčku.Týden nato mi došel výpis z hypotečního účtu. ..

Bydlení na úvěr: Než do toho kopnete

personRadka Eliáškováremove_red_eye40languagejaktoudelam.cz

V určité životní fázi snad každého normálního člověka přestane bavit bydlet s rodiči a zatouží přesunout se někam, kde definitivně přestane být považován za dítě. Asi nejčastěji se začnete pídit po nabídkách realitek, případně pojmete odvážnou myšlenku, že si ..

Úsporné babiččino menu

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Musela jsem se smát, když jsem otevřela Kuchařku naší vesnice z roku 1958. Naprosto nejšílenější byla doporučení pro výživu miminek. S příkrmy se začínalo už ve dvou měsících zeleninovou polévkou, pak ovoce a už ve čtyřech měsících obilninové kaše. Nesmírně ..