Inspirace keyboard_arrow_right U vás doma keyboard_arrow_rightMalování - štětka nebo váleček

Obrázek příspěvku: Malování - štětka nebo váleček

Malování - štětka nebo váleček

personaccess_time16.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye9 shlédnutí

Chystáte se vymalovat váš byt a nevíte zda použít váleček či klasickou štětku? Jak a podle čeho vybrat to správné náčiní? Často záleží na vašem vkusu a zkušenostech. Malovat válečkem je jednodušší, ale i malířská štětka má své výhody.

Válečky i štětce najdete v různých velikostech a provedeních. Při volbě záleží na rozměru, druhu natírané plochy a na typu použité barvy. Při nákupu doporučuji nešetřit a kupovat kvalitu. Při správném zacházení vám štětka či váleček vydrží léta.

Štětce

Jejich použití není dnes již tolik rozšířené. Ale jsou nezbytné při malbě míst, na které se válečkem nedostanete, jako například rohy místností, plochy za topením a podobně.Malířskou štětku je vhodné použít zejména pro první nátěr, aby se barva dobře vetřela do podkladu, zvláště do hrubé omítky.

Před započetím práce je lepší namočit štětku do vody. Štětce vybíráme pečlivě - u nekvalitních štětců vypadávají štětiny. U kvalitnějších štětek jsou použity přírodní štětiny či polyethylenová vlákna, která mají výhodu vyšší životnosti.

Válečky

Výhody válečku jsou především v jeho ploše a povrchu. Barva nanášená válečkem lépe přilne a při určité šikovnosti ani nestříká všude kolem nás.Váleček je také velmi variabilní. Díky nástavcům můžete natírat stropy bez štaflí. Některé nástavce mají zabudovaný zásobník barvy, takže není nutné tak často váleček namáčet. K válečkům můžete dokoupit různé nástavce, mřížky a rukojeti.Malování válečkem je rychlejší než malování štětkou, ale při nanášení barvy válečkem na starší a méně pevný nátěr může docházet k odlupování starého nátěru a jeho nabalování na váleček

Rady

Po rozbalení vyperte váleček ve vlažné vodě s neagresivním saponátem
Zavěšený za rukojeť ho poté nechte uschnout
Pracujte vždy s válečkem řádně nasáklým barvou
Po práci ho vždy ihned řádně vymyjte
Tak neváhejte a zvelebte si svůj domov novým nátěrem.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Barvy v interiéru

personRedakceremove_red_eye9bookmarkDesign a styl

Barvy nás ovlivňují víc, než si myslíme. Doma jsme to my, kdo rozhoduje o jejich výběru, a tím i o celkové atmosféře interiéru. A i když se necháváme vést vlastním vkusem, vyplatí se respektovat rady odborníků - architektů a designérů.Sázka na jistotuZatímco bílá barva je ..

Budeme rekonstruovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye46bookmarkRekonstrukce

Než se do rekonstrukce pustíme, je třeba si ji řádně rozvážit a vyjasnit si, co od ní očekáváme. Jak známo, změna starého je mnohem náročnější než výstavba nového a proto bychom jistě neradi, abychom si celé martýrium museli za pár let znovu zopakovat, protože jsem se ..

Posviťte si na kuchyni

personRedakceremove_red_eye9bookmarkOsvětlení

Není jistě třeba připomínat, že každé pracoviště musí být dobře osvětlené, a doma je takovým pracovištěm kuchyň. Je třeba, abychom na všechny úkony dobře viděli, prostě v kuchyni není světla není nikdy dost Světla musí být dostatekIdeální je, aby v kuchyni bylo ..

Správný výběr postele

personRedakceremove_red_eye6bookmarkLožnice

Chystáte se zařizovat novou ložnici či pokojíček pro své dítě? Nejdůležitějším prvkem v těchto místnostech bude postel. Nejen že by měla ladit s dalšími částmi interiéru, ale hlavní je, aby vám poskytla uvolňující a ničím nerušený spánek. Postel musí být pohodlná, ..

DOMÁCÍ KLIMATIZACE

personSimona Chvátilováremove_red_eye51bookmarkVytápění a klimatizace

S blížícím se létem si mnozí lidé uvědomují, jak důležitá je klimatická pohoda v místnosti. Dokáže ji navodit zejména klimatizační jednotka. Také s ní se však musí zacházet s opatrností a při jejím výběru bychom si měli dát pozor na několik důležitých ..

Kuchařka do mrazáku

personRadka Eliáškováremove_red_eye29languagejaktoudelam.cz

Nebojte se, nemám v plánu někoho zavraždit, naplnit mrazák a umýt si ruce peroxidem. Ani nevidím důvod ve skladování knih v chladničce (to možná ještě přijde, nevylučuji, že na rozdíl od vraždy to nějaký smysl mít může). Navazuji na sérii článků o vaření do zásoby. ..

100% šunka za 60 Kč/kg

personRadka Eliáškováremove_red_eye29languagejaktoudelam.cz

Nadpis vypadá jak vypůjčený z letáků, které nám v míře více než hojné přistávají ve schránce. Ne, nepoženu vás v určený den a hodinu do té nejlepší prodejny na světě. Klidně si uvařte kafe, pro tuhle šunku nemusíte dál než do vlastní kuchyně. Pokud ovšem ze zásob ..

10 her bez jakékoliv přípravy

personRadka Eliáškováremove_red_eye33languagejaktoudelam.cz

Jsou dny, kdy na to nemám. Už jenom vstát a dýchat mě vyčerpává. Představa, že v poledním klidu budu dětem stříhat nějaké předlohy nebo kompletovat hru, je naprosto ubíjející. Děti, mám ten pocit, těmito náladami netrpí. Naopak, jsou nejživější ve chvíli, kdy byste to ..

Levná řešení pro lepší přehled

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagejaktoudelam.cz

Taky máte dojem, že vám to doma přerůstá přes hlavu? Přes prázdniny tu panuje šrumec, pořád někdo přijíždí, odjíždí. Na nemožných místech se mi vrší hromady vypraného a nevypraného oblečení, jídlo s sebou a tisíc krámů, které potřebuju jen o prázdninách. Snažím ..

S dětmi pod stanem

personRadka Eliáškováremove_red_eye29languagejaktoudelam.cz

Kluci nejsou žádná ořezávátka. U v roce a půl oba spali pod stanem. Napoprvé jsem z výletu mimo civilizaci s miminy měla opravdu strach. Úplně zbytečně, dopadlo to mnohem lépe než jsem čekala.Výlety pod stan (i pod širou oblohu) nepovažuji za úsporné opatření, ale životní ..