Zařízení keyboard_arrow_right Kuchyně keyboard_arrow_rightKuchyň a móda

Obrázek příspěvku: Kuchyň a móda

Kuchyň a móda

personaccess_time14.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye10 shlédnutí

Rovněž kuchyňský nábytek podléhá módě. Ta se zde už dávno neprojevuje jenom barvou dvířek a změnou tvaru úchytek, ale bezprostřední reakcí na hlavní trendy zařizování obytných interiérů.

Kuchyň našeho života
S kuchyní to ovšem není tak jednoduché. Provoz v ní je velmi intenzivní. Požadavky na její vybavení jdou ruku v ruce nejen s vědeckotechnickým pokrokem, ale hlavně s tím,  jak členové domácnosti rostou, stárnou, přibývá jich či ubývá. Na zapojení kuchyně do obytného prostředí má také vliv životní styl rodiny.

V současnosti jsou i u nás kuchyně stále častěji součástí širšího společného prostoru bytu, připojují se k jídelně i obývacímu pokoji. To klade zcela nové kvalitativní požadavky na jejich řešení. A to jak technické a bezpečnostní, tak především praktické a estetické. Kuchyň už není uzavřenou místností, v níž se leccos schová a kam návštěva nechodí, ale otevřenou součástí bytu.

V jednoduchosti je síla
Nábytek se dnes nese v duchu jednoduchosti, vzdušnosti a mobilnosti. Převládá tvarová čistota, odlehčenost, asymetrie. Horní skříňky jsou odlehčené, nižší. Objevují se mobilní prvky, které lze z linek vysunovat a použít tehdy, když je zrovna potřebujeme. Roste obliba různých kontejnerů, posuvných či výklopných pracovních ploch i dvířek. Mění se velikost a styl úložných prostor. V kuchyňských programech najdeme zajímavé druhy skla, hliník, nerez, speciální plasty...Cílem tohoto trendu je čistota celého provedení a dokonalost detailu.

Móda i styl
Kuchyň by měla se svým okolím dobře ladit. V poslední době vzrostla obliba třešňového dřeva. V otevřeném prostoru podporuje příjemný dojem harmonie interiéru, dá vyznít i své kresbě. Nepatří k světlým ani tmavým odstínům dřeva a do kuchyně vnáší osvěživou jiskru, zvláště v kombinaci s např. vanilkou, hliníkem nebo dobře zvolenými doplňky. Pro ty odvážnější je možné kuchyň vybarvit už v podstatě do jakékoli výrazné barvy. Ale pamatujme, že výraznější barevné odstíny se rychleji okoukají než odstíny dřeva.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Posviťte si na kuchyni

personRedakceremove_red_eye10bookmarkOsvětlení

Není jistě třeba připomínat, že každé pracoviště musí být dobře osvětlené, a doma je takovým pracovištěm kuchyň. Je třeba, abychom na všechny úkony dobře viděli, prostě v kuchyni není světla není nikdy dost Světla musí být dostatekIdeální je, aby v kuchyni bylo ..

Barvy v interiéru

personRedakceremove_red_eye11bookmarkDesign a styl

Barvy nás ovlivňují víc, než si myslíme. Doma jsme to my, kdo rozhoduje o jejich výběru, a tím i o celkové atmosféře interiéru. A i když se necháváme vést vlastním vkusem, vyplatí se respektovat rady odborníků - architektů a designérů.Sázka na jistotuZatímco bílá barva je ..

Budeme rekonstruovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye48bookmarkRekonstrukce

Než se do rekonstrukce pustíme, je třeba si ji řádně rozvážit a vyjasnit si, co od ní očekáváme. Jak známo, změna starého je mnohem náročnější než výstavba nového a proto bychom jistě neradi, abychom si celé martýrium museli za pár let znovu zopakovat, protože jsem se ..

Vlastnoruční balíček kosmetiky

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

Mám takovou úchylku, která se postupem času pořád horší. Jmenuje se ideál soběstačnosti. Možná jsem ji zdědila po babičce, která zavařovala všechno jedlé v okruhu deseti kilometrů. Možná mě nakazili kamarádi, se kterými jsme hrávali hru “Kdo bude mít na víkend nejmíň ..

Manažerské dovednosti hospodyněk

personRadka Eliáškováremove_red_eye53languagejaktoudelam.cz

S něčím se vám musím svěřit.Seznam věcí, které mám udělat, je vždycky mnohem delší než seznam věcí, které jsem skutečně dokončila. Nedá se to stihnout, i když dělám, co můžu. Tančím, jak nejrychleji dovedu.Na druhou stranu si s nedokončenými úkoly moc hlavu nelámu. ..

Měsíční písek

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Venku na písku už si dost dobře hrát nejde. Je mokro a zima. Před pár lety vtrhl do hračkářství tzv. Moon Sand. Hmota, která se chová jako mokrý písek. 280g pořídíte za neuvěřitelných 130 Kč. No nekupte to.Netuším, z čeho se ta zázračná substance skládá. Soudě podle ..

Jak ochránit byt před dítětem, jak ochránit dítě před zraněním

personRadka Eliáškováremove_red_eye30languagejaktoudelam.cz

Mám dojem, že matka příroda úplně nedomyslela následky. Děti začnou chodit přibližně v jednom roce. Jejich pohyblivost je v naprostém nesouladu k rozumovým schopnostem. Popravdě divím se, že lidstvo ještě nevyhynulo. Děti jsou v zápalu objevování schopné zničit nejen ..

10 tipů, jak si vybrat lichotivé džíny

personRadka Eliáškováremove_red_eye35languagejaktoudelam.cz

Tak schválně. Kolik riflí máte v šatníku? Já čtvery, ale odvážím se říct, že mi sluší jedny. Samozřejmě ty nejvíc odrbané. Protože v nich chodím skoro všude, pokud není takový hic, že se v džínách fakt nedá vylézt. V každém obchodě s textilem najdete nekonečné ..