Zařízení keyboard_arrow_right Obývací pokoje keyboard_arrow_rightKlimatizace v obytných prostorách

Obrázek příspěvku: Klimatizace v obytných prostorách

Klimatizace v obytných prostorách

personaccess_time16.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye11 shlédnutí

U počasí máme jedinou jistotu - nikdy nevíme, jaké bude. A zatímco v zimě nám tepelnou pohodu zajišťují krby a radiátory, v létě pořád ještě spoléháme hlavně na otevřená okna. Už koncem jara nás ale mohou překvapit tropická vedra a teploty kolem 30°C si můžeme „užívat“ 3-4 měsíce v roce. To už stojí za zamyšlení, jestli by přece jen nebylo od věci investovat do klimatizace. Jaké možnosti máme na výběr?

Mobilní klimatizace split

Tento typ se skládá ze dvou jednotek spojených kabelem - jedna z nich ochlazuje vzduch, druhá je motor, který zůstává venku. Celek je přenosný, což dovoluje jeho uložení ve sklepě v zimě nebo mimo sezónu.Instalace je jednoduchá, nevyžaduje žádné vrtání děr do zdi, kabel se jednoduše prostrčí pootevřeným oknem.

Výhody:

K její instalaci nepotřebujete souhlas sousedů nebo spolubydlících. Při stěhování ji můžete odnést s sebou. Navíc ji umístíte, kde chcete - v obýváku nebo ložnici, podle toho, kde trávíte nejvíc času. Posledním kladným bodem je fakt, že za instalaci nic neplatíte.

Nevýhody:

Trochu hlučnější než ostatní modely a méně výkonná. Tento model také vyžaduje permanentní pootevření okna kvůli prostrčení kabelu.

Mobilní klimatizace monoblok

Na rozdíl od prvního typu je veškerá mechanika umístěna v jednom bloku. Zabírá tak méně místa a lépe se přenáší. Odvod tepla se děje prostřednictvím hadice vedoucí ven např. pootevřeným oknem.

Výhody:

Instalace je velmi jednoduchá, nevyžaduje žádnou přípravu. Nebude rušit vaše okolí, protože motor zůstává v místnosti.

Nevýhody:
Její instalace se neobejde bez profesionálů. Je třeba počítat s provrtáním vnější zdi domu.

Podlahová klimatizace
Ideálním povrchem, pod který ji umístit, je dlažba; koberec nebo plovoucí podlaha nejsou vhodné. Jedná se v podstatě o systém trubek, ve kterých proudí voda ochlazovaná tepelným čerpadlem. Tato klimatizace je invertní, v zimě poslouží jako topení.

Výhody:
Tento typ klimatizace je nejméně nápadný, nezabírá místo, není na očích a není slyšet. Dvojí funkce - klimatizace a topení - je velmi praktická.

Nevýhody:
Podlaha s klimatizací ochlazuje vzduch maximálně o 4°C.

 

 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

DOMÁCÍ KLIMATIZACE

personSimona Chvátilováremove_red_eye51bookmarkVytápění a klimatizace

S blížícím se létem si mnozí lidé uvědomují, jak důležitá je klimatická pohoda v místnosti. Dokáže ji navodit zejména klimatizační jednotka. Také s ní se však musí zacházet s opatrností a při jejím výběru bychom si měli dát pozor na několik důležitých ..

Kuchyň a móda

personRedakceremove_red_eye10bookmarkKuchyně

Rovněž kuchyňský nábytek podléhá módě. Ta se zde už dávno neprojevuje jenom barvou dvířek a změnou tvaru úchytek, ale bezprostřední reakcí na hlavní trendy zařizování obytných interiérů. Kuchyň našeho životaS kuchyní to ovšem není tak jednoduché. Provoz v ní je velmi ..