Zařízení keyboard_arrow_right Ložnice keyboard_arrow_rightJak vybrat kvalitní postel?

Obrázek příspěvku: Jak vybrat kvalitní postel?

Jak vybrat kvalitní postel?

personaccess_time02.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye64 shlédnutí

Dřevo patří mezi přírodní materiály, o tom není pochyb. A kam jinam, než do ložnice se hodí dřevo? V ložnici člověk stráví třetinu svého života, a tak přírodní materiály do této místnosti určitě patří. Dřevěný nábytek vydrží déle, je pevný, působí přirozeně a hlavním důvodem, proč je tak oblíbený je jeho zdravotní nezávadnosti.

Dřevo nevylučuje žádné nežádoucí látky, jako je formaldehyd, který je používán hlavně u lamina. Dřevo se používá nejen na ploty, ale také na celou řadu dalších výrobků, jako jsou právě postele. Lamino je sice levnější variantou, ale není tak trvanlivý ani lepší než dřevo. Můžeme říct, že dřevo je materiál, který se nejvíce hodí k výrobě nábytku, a to je ověřeno staletími. Již po staletí se totiž dřevo jako materiál k výrobě nábytku a postelí používá a v současné době se opět vrací do popředí ve světě bydlení. Dřevěná postel a nábytek je tedy vhodná jak pro děti, tak i pro alergiky.

Rozměr postele

Než začnete kupovat postel, měli byste si ujasnit, jak velkou postel chcete. Jestliže už máte koupené matrace, pak budete kupovat podle velikosti matrace. Pokud ale teprve chystáte koupit matraci a rošt a nejprve vybíráte postel, pak je na vás, jak velkou postel zvolíte.

Doporučená velikost pro manželskou postel je 200 x 180 cm, a tak u jednolůžka se doporučuje velikost 200 x 90 cm. Avšak jsou k dostání i menší a větší varianty, například 200 x 140 cm pro dvoulůžko, nebo 200 x 200 cm a podobně.

Dřeviny postelí

V první řadě je velmi využíván smrk, což je měkké dřevo za příznivou cenu. Můžete si vybrat z pestré škály moření. Další variantou je buk, což je velmi oblíbené tvrdé dřevo, které se může pyšnit pěknou kresbou. Bukové dřevo se využívá nejen k výrobě postelí, ale také nejrůznějších doplňků. Další možností je jádrový buk, který je v posledních letech velmi žádaný. Tento typ dřeva vás nadchne většími barevnými rozdíly mezi jednotlivými částmi. V neposlední řadě se používá k výrobě postelí dub, což je pevné dřevo charakteristické svou tvarovou stálostí i ve vlhčím prostředí.

Kupte si tedy kvalitní postel, dejte do ní zdravotní matrace v kombinaci se správným roštem a dopřejte si spánek, po němž již dlouho toužíte – kvalitní a ničím nerušený.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Správný výběr postele

personRedakceremove_red_eye6bookmarkLožnice

Chystáte se zařizovat novou ložnici či pokojíček pro své dítě? Nejdůležitějším prvkem v těchto místnostech bude postel. Nejen že by měla ladit s dalšími částmi interiéru, ale hlavní je, aby vám poskytla uvolňující a ničím nerušený spánek. Postel musí být pohodlná, ..

Nevíte co s koupelnou? Obložte ji přírodním kamenem

personRedakceremove_red_eye3bookmarkMateriály

Kdo by nechtěl mít koupelnu vybavenou podle nejmodernějších trendů? Právě koupelna ale patří mezi místnosti, které se v následujících letech po výstavbě nejhůře přizpůsobují, a proto se do jejího vybavení vyplatí investovat. Jak nešlápnout vedle? Trendy v oblasti ..

DOMÁCÍ KLIMATIZACE

personSimona Chvátilováremove_red_eye51bookmarkVytápění a klimatizace

S blížícím se létem si mnozí lidé uvědomují, jak důležitá je klimatická pohoda v místnosti. Dokáže ji navodit zejména klimatizační jednotka. Také s ní se však musí zacházet s opatrností a při jejím výběru bychom si měli dát pozor na několik důležitých ..

Malování - štětka nebo váleček

personRedakceremove_red_eye9bookmarkU vás doma

Chystáte se vymalovat váš byt a nevíte zda použít váleček či klasickou štětku? Jak a podle čeho vybrat to správné náčiní? Často záleží na vašem vkusu a zkušenostech. Malovat válečkem je jednodušší, ale i malířská štětka má své výhody.Válečky i štětce najdete v ..

Nevšední a trendy kousky pro vaši domácnost

personRedakceremove_red_eye11bookmarkDětské pokoje

Také už vás trochu nudí váš obývací pokoj či třeba ložnice? Někdy to chce zkrátka změnu, v žádném případě však nemusí být radikální – není třeba nově vymalovat, obměnit nábytek či koupit novou sedačku. Někdy zkrátka stačí jeden trendy kousek, který celou ..

Mount Everest z hraček a jak ho zdolat

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Pokojíčky plné k prasknutí nejnovějších a nejbarevnějších hraček asi vždycky budou snem každého dítěte. Méně už rodičů. Dodnes jsem nenašla odvahu podruhé synům nabídnout na hraní knížku se skládankami puzzle. Ona ďábelská kniha má deset stran a na každé je puzzle ..

Sice chudě, ale nutričně plnohodnotně

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

Peněz na jídlo méně, než by si člověk představoval? Ve chvíli, kdy zvoláte „mám to v paži, stačí to nastavit moukou s vodou a všichni budou nacpaní k prasknutí za pár korun“ – jste ve slepé uličce. Nasytit zástupy pěti tisíc lidí košem chleba a dvěma rybami se ..

Želatina jako materiál k tvoření

personRadka Eliáškováremove_red_eye35languagejaktoudelam.cz

Nedávno jsme se synem s napětím testovali recept na želatinové destičky použitelné k lecjakému tvoření. Možnosti využití opravdu široké, náklady téměř nula (jako obvykle). Syna bavilo destičky připravovat a dál s nimi pracovat. Chovají se totiž trochu jako měkký plast. ..

Nejvýhodnější spořící účet

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Na internetu na ně narazíte všude. Reklama na spořící účty. Obvykle vypadá jako hodně nápadná cifra úroku, nejlépe blikající. Ze známých má ten zaručeně nejvýhodnější spořící účet skoro každý. Nejsem výjimkou. Taky mě dostali. Nemám nic proti spořícím účtům a ..

Chudě ale plnohodnotně: Tuky

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

I ve finančně nepříjemné situaci je potřeba dbát nejen na objem jídla a zasycení, ale především na to, co jídlo dodá našemu tělu. Překvapivě i v Čechách je poměrně dost lidé trpících selektivní podvýživou. Nejčastěji se sice jedná o seniory, ale ani v mladších ..