Inspirace keyboard_arrow_right U vás doma keyboard_arrow_rightDomespace - dům, který se otáčí za ..

Obrázek příspěvku: Domespace - dům, který se otáčí za sluncem

Domespace - dům, který se otáčí za sluncem

personaccess_time14.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye10 shlédnutí

Základy a kostra domu

Před začátkem stavby je nutné položit základy v podobě betonového bloku o rozměrech 4x4 metry a výšce 80 cm, v jehož středu bude umístěna točna. Na ni se uchycují všechny dřevěné komponenty, které tvoří kostru domu. Točna spočívá na kuličkovém ložisku, jehož pomocí se dům otáčí a sleduje dráhu slunce. Volit lze mezi automatickou nebo ruční rotací.Vlastní montáž začíná sestavením spodních oblouků, jejichž počet závisí na velikosti domu a které jsou základem podlahy.

Pak na řadu přicházejí vnější, opět dřevěné oblouky, jejichž počet je totožný s oblouky na podlaze. Rodí se výsledný kopulovitý tvar domu.

Vnější zdi

Základem je smrkové dřevo, jehož světlá barva prosvětluje celý interiér. Smrky použité na výstavbu pocházejí ze skandinávských lesů. Okna jsou navržená tak, aby během rotace každá z místností co nejvíc profitovala z přirozeného světla a slunečního záření. Tímto způsobem dochází k akumulaci tepla, což snižuje náklady na vytápění.

Prostor mezi vnější kostrou a dřevěnými zdmi je vyplněn 180 až 280 mm silnou vrstvou korku /je dodáván v pytlích/, který má skvělé tepelně izolační vlastnosti.
Vnější plášť domu je pokryt dřevem kanadského červeného cedru. Tato dřevina je přirozeně odolná proti vlhkosti a hnilobě, takže se 40 let obejde bez jakékoli pravidelné údržby.

Interiér

Dům nabízí rozlehlý prostor, který ale není problém přepažit příčkami podle vlastního přání. Absence chodby dovoluje získat 5-10% obytné plochy navíc. Vnitřek je rozčleněn mezaninem, čímž se zachová otevřený prostor domu a možnost využívání přirozeného světla.V přízemí hlavní místnosti je instalováno topení. Nabízí se několik variant: kamna na dřevo, tepelné čerpadlo, krb... Díky jeho konstrukci, skvělé tepelné izolaci a systému rotace stačí na vytopení domu 6 kubíků dřeva ročně.

V poschodí je možné instalovat dřevěné příčky a přepažením vytvořit několik místností. Konečná úprava příček záleží na majiteli: lze je ponechat v přírodním stavu, omítnout nebo otapetovat. Obytná plocha je variabilní podle přání zákazníka, takže je možné příčky budovat a odstraňovat podle potřeb rodiny. Zákazník si může vybrat z 10 velikostí domu od 44 do 500m2 obytné plochy.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Systém vytápění a větrání

personRedakceremove_red_eye23bookmarkVytápění a klimatizace

Základy komfortního bydleníVysoké hodnoty izolace tepelného pláště a vzduchotěsnosti obálky objektu jsou základem úspor. Dům se ale musí větrat, aby byl hygienicky vyhovující. Větrání okny s mikroventilací je neúčinné. Neřízené větrání okny nahradíme řízeným ..

Neplaťte za teplo - úspory a ekologie

personRedakceremove_red_eye24bookmarkMagazín

Energie se neustále zdražují a nebude tomu jinak !!!!Ceny paliv a energie rostou a vývoj ukazuje, že tomu tak bude trvale. Souvisí to i se zvyšující se poptávkou a rovněž s tím, že zejména zdroje fosilních paliv (uhlí, ropa, plyn) jsou omezené. Je proto v zájmu každého ..

Netradiční bydlení na hausbotu

personRadka Eliáškováremove_red_eye46bookmarkDesign a styl

Každý z nás si bydlení představuje jinak. Někdo nedá dopustit na byt ve starším činžáku, jiný musí mít svůj vlastní dům, dokonce i kontroverzní paneláky jsou pro někoho tím nejpřijatelnějším způsobem bydlení.Dobrodružné povahy stavějí domy na stromech či v podzemí, ..

Zlaté klece vycházejí z módy

personRadka Eliáškováremove_red_eye53bookmarkMagazín

Mít vlastní střechu nad hlavou patří k hlavním touhám civilizovaného člověka. Po sametové revoluci se nám otevřely nejen hranice do světa, ale také přišly jiné možnosti v dalších oblastech lidského života. Mezi ně patří také bydlení, které je pro každého člověka ..

Zabezpečovací zařízení

personRedakceremove_red_eye8bookmarkOstatní

Elektronické zabezpečovací zařízení je stále oblíbenějším, vyvíjí se velmi rychle a stává se tak pro laika velmi složitou oblastí, z tohoto důvodu vznikl samostatný obor elektronického zabezpečení. Sami bychom se do výběru tohoto zařízení neměli pouštět a vždy bychom ..

25 způsobů, jak zjednodušit svůj život s dětmi

personRadka Eliáškováremove_red_eye60languagejaktoudelam.cz

„Děti vždy představují větší problém, než si myslíte a také více radosti.“ (Charles Osgood)Kdokoliv, kdo má děti, ví, že život s dětmi je do jisté míry komplikovaný. Počínaje větším množstvím prádla na praní, přes koupání, vaření, nakupování, vyzvedávání ..

Jak pořídit ziskovou nemovitost na pronájem

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagejaktoudelam.cz

Přemýšlíte o vhodné a konzervativní investici? Zajímají Vás investice do nemovitostí? Chcete se zabezpečit na svou finanční nezávislost, tedy na dobu, kdy nebudete chtít nebo nebudete moci pracovat? Pokud ano, tak jedním z nejlepších řešení je pořízení několika ..

10 zlatých pravidel domácího managementu

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Je jaksi součástí popisu práce matky, že se cítí přetížená, pracuje pod stresem, řeší deset věcí najednou atd. Nic nového pod sluncem. Už od dob, kdy den má dvacet čtyři hodin, zbývá spousta věcí, které se nedají stíhat. Dle mého názoru neexistuje náročnější ..

Ach ty vlasy + rozčesávač pro panenky

personRadka Eliáškováremove_red_eye52languagejaktoudelam.cz

Moje maminka má jemné, nepříliš husté vlasy. Každý den ráno si je musí namočit a vyfénovat před kartáč, aby jak sama říká, mohla mezi lidi. Považovala jsem za velké štěstí, že jsem vlasy zdědila po dědečkovi husté a vlnité. Stačilo kudrny něčím umýt a jít. Pak ..

Rothschildové - z malého bankéře vlivná rodina

personRadka Eliáškováremove_red_eye46languagejaktoudelam.cz

Bill Gates, Carlos Slim Helú nebo Waren Buffet – podle časopisu Forbes jsou tihle muži první tři nejbohatší lidé na planetě, ale je tomu skutečně tak? Rozhodě ne! Existuje určitá rodina (není však jediná) jejichž bohatství je tak velké, že jej jen ztěžka můžeme počítat ..