Zařízení keyboard_arrow_right Ostatní keyboard_arrow_rightAkvária jako moderní doplňek bytu

Obrázek příspěvku: Akvária jako moderní doplňek bytu

Akvária jako moderní doplňek bytu

personaccess_time20.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye0 shlédnutí

Pokud se domníváte, že akvária plná barevných rybek už dávno vyšla z módy, ani nevíte, na jak velkém jste omylu. Doby, kdy obří a trochu zanedbané akvárium zdobilo každý byt, jsou už nenávratně pryč, akvaristika se však stihla vyvinout do zcela jiné podoby.

Akvária a vodní nádrže se stále rychleji stávají velmi vítaným oživením moderních bytů a díky kreativnímu přístupu designérů si vhodnou variantu vybere i ten, který nechce rybkám věnovat příliš mnoho času.

Naprosto nejoblíbenějším trendem současného bytového designu jsou nástěnná akvária. Nezabírají zbytečně prostor bytu, který můžete využít mnohem účelněji, navíc nástěnné akvárium zastoupí i funkci dekorace. Můžete si být jistí, že nový „obraz“ plný pestrobarevných rybek zaujme každou návštěvu. Velmi atraktivně a moderně působí také umístění několika kulatých nástěnných akvárií vedle sebe.

Levnější, avšak podobně působivou variantou použití akvária v interiéru jsou klasická kulovitá akvária. I když se může zdát představa zlaté rybky ve skleněné kouli jako klišé, právě ona funguje ve stylovém interiéru nejlépe. Jak je to možné? Nevyžaduje totiž žádnou extrémně náročnou péči a náklady jsou minimální. Malé rozměry a jednoduchost se v tomto případě navíc kombinuje s originálním tvarem, který lichotí většině moderně zařízených bytů.

Nejjednodušším řešením pro všechny bez možnosti věnovat akváriu volný čas jsou takzvané uzavřené ekosystémy. Jedná se v podstatě o skleněné nádoby, do kterých jsou strojově „zataveny“ vodní organismy a vše, co potřebují k životu. Zapomeňte tak na čištění akvária, krmení rybiček a věčné kupování vodních rostlin. Na uzavřený ekosystém nemusíte ani sáhnout, a přesto prosperuje. Jediný háček? Vysoká pořizovací cena a nebezpečí, že se něco pokazí, a vy budete moci celý ekosystém vyhodit do popelnice.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Budeme rekonstruovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye45bookmarkRekonstrukce

Než se do rekonstrukce pustíme, je třeba si ji řádně rozvážit a vyjasnit si, co od ní očekáváme. Jak známo, změna starého je mnohem náročnější než výstavba nového a proto bychom jistě neradi, abychom si celé martýrium museli za pár let znovu zopakovat, protože jsem se ..

Zlaté klece vycházejí z módy

personRadka Eliáškováremove_red_eye48bookmarkMagazín

Mít vlastní střechu nad hlavou patří k hlavním touhám civilizovaného člověka. Po sametové revoluci se nám otevřely nejen hranice do světa, ale také přišly jiné možnosti v dalších oblastech lidského života. Mezi ně patří také bydlení, které je pro každého člověka ..

Nebojte se extravagantních svítidel, rozzáří váš byt!

personRedakceremove_red_eye0bookmarkOsvětlení

Osvětlení je nedílnou součástí každého interiéru, právě s výběrem lamp si ale při zařizování bytu často lámeme hlavu nejméně. Stává se tak, že lustr po babičce, který měl být jen dočasným provizoriem, se stane trvalou součástí obývacího pokoje nebo ložnice. V ..

Netradiční bydlení na hausbotu

personRadka Eliáškováremove_red_eye45bookmarkDesign a styl

Každý z nás si bydlení představuje jinak. Někdo nedá dopustit na byt ve starším činžáku, jiný musí mít svůj vlastní dům, dokonce i kontroverzní paneláky jsou pro někoho tím nejpřijatelnějším způsobem bydlení.Dobrodružné povahy stavějí domy na stromech či v podzemí, ..

Úložné prostory v obývacím pokoji

personRedakceremove_red_eye7bookmarkObývací pokoje

Úložný prostor, který v bytě pomáhá udržovat pořádek, by měl být v každé místnosti. Chybět by neměl ani v obývacím pokoji.Knihovny i hrnečky po babičceÚložné prostory v obývacím pokoji mohou být různé. Chybět by tu neměly knihovny, ať již volně stojící nebo ..

Akvaristika

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagejaktoudelam.cz

Osvětlit akvárium si dnes dovede skoro každý sám, protože nabídka speciálních zářivek je opravdu Široká. Ne ale každý ví, k jaké aplikaci a proč jsou různé zářivky vhodné. Pojďme se podívat na sérii světelných zdrojů Sylvania, které se v tomto oboru řadí mezi ..

Jak ušetřit za dovolenou

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagejaktoudelam.cz

Znám doby, a není to tak dávno, kdy naše jediná dovolená probíhala na maltě. S malým m, protože jsme rekonstruovali barák a veškerý čas a energie zmizely v míchačce a betonu. Od té doby jsme dospěli, pořídili si děti a zjistili, že bez dovolené se žít nedá. Nemá smysl ..

Výhody malého bytu

personRadka Eliáškováremove_red_eye60languagejaktoudelam.cz

Je to tak čtrnáct dní, co jsem dostala klíčky od malého, tichého a mého bytu. Radost mi kalila jediná obava – jak se ze 4+1 baráku se sklepem přestěhuju já + 2 děti do 2+kk. Předně jsem se rozhodla, že to, co jsem rok nepotřebovala, to ani nemá smysl stěhovat. Asi jsem to ..

Pár užitečných tipů pro chovatele andulek

personSimona Chvátilováremove_red_eye35languagejaktoudelam.cz

Andulku napájíme vodou a krmíme prosem. Do její klícky patří i ovoce (například jablka) a zelenina (salát, okurka). Andulka si pochutná i na pampeliškových listech. Jako doplněk andulčiny stravy se hodí sépiová kost, dobré je také nasypat do klece speciální písek, jehož ..

Kontaktní čočky pro začátečníky

personRadka Eliáškováremove_red_eye52languagejaktoudelam.cz

Ti, kteří upřednostnili kontaktní čočky před brýlemi, se zpočátku potýkají s drobnými problémy při každodenním užívání. Jak s těmito titěrnými pomocníky zacházet, aby vydrželi co nejdéle a pokud možno jste o nich ani nevěděli? Je potřeba speciální „čočkový“ ..