Výsledky vyhledávání v sekci Inspirace na dotaz měkké dřevo

Dřevěný nábytek

access_time13.květen 2020personRedakce

Dřevo lidé ve svých obydlích používali odedávna. Svůj význam neztratilo ani dnes, kdy máme na výběr řadu nových moderních materiálů. Dřevo tvrdé i pružnéDřevo se drží na žebříčku obliby především pro svoje užitné vlastnosti, mezi které patří snadná opracovatelnost, tvrdost a pružnost, ale i prostá krása dřeva, kterou moderní materiály nemohou nahradit. Nepostradatelný dřevěný masivDřevěný masiv je především nenahraditelným materiálem pro výrobu nábytku. Moderní technologie zpracování a vhodná povrchová úprava dodávají nábytku vyrobenému z dřevěného masivu mimořádnou odolnost. Takový nábytek je také snadno udržovatelný a vhodný i pro alergiky, zároveň je i nadčasový. Vše ze dřevaZa nábytek vyrobený z dřevěného masivu je považován takový nábytek, který má všechny své části kromě zadní stěny a zásuvkových den vyrobeny ze dřeva. Nábytek dýhovaný je naopak vyroben z dřevěných materiálů, například překližek, voštinových desek a podobně, a je pouze polepen tenkou vrstvou dýhy z pravého dřeva. Tvrdé nebo měkké dřevoNábytek může být vyroben z měkkého nebo tvrdého dřeva. Dřevo listnatých stromů, ke kterým patří buk, dub, javor, bříza nebo cizokrajný teak, je tvrdé, vyznačuje se vysokou pevností a jemnou kresbou linek. Měkké dřevo je levnějšíMěkké dřevo mají jehličnaté stromy, jako je smrk, borovice, cedr nebo tis. Jejich dřevo má nápadnější kresbu a snadněji se opracovává. Bývá také o mnoho levnější. V ložnici je domaDřevo je jako doma především v ložnici. Vděčí za to svým uklidňujícím účinkům a daru zútulnit prostor. Tyto důvody mu otevírají dveře i do dětských pokojů. Dřevo v obývacím pokojiDřevo nachází svoje místo samozřejmě i v obývacím pokoji, který je zpravidla zařízen dražším a reprezentativnějším nábytkem. Tady se dobře uplatňuje především v různých kombinacích se sklem nebo kovem. Kuchyně má ráda dřevoDřevo se dobře uplatňuje i v kuchyni. Nevyrábějí se z něj jen kuchyňské linky, jídelní stoly a židle, ale i pracovní desky. Nábytek v kuchyni by však měl být vyroben z dřeva tvrdého a vodě odolného, se správnou povrchovou úpravou. Exotika do koupelnyV poslední době dřevo proniká i do koupelen a záchodů. Nevyrábí se však z běžně dostupných dřevin, které nedokáží dlouhodobě odolávat vlhku. Tomu naopak dobře odolávají dřeviny tropické, z nichž se vyrábí nejen koupelnový nábytek, ale i vany a umyvadla. Po čase se měníDřevo se časem mění. Tmavne a získává patinu. Reaguje také na změny teplot a vlhkost vzduchu. Po čase se na něm vytvářejí drobné prasklinky. To vše však není na závadu a ke dřevu patří. OšetřeníAby byl dřevěný nábytek stále krásný, je třeba o něj pečovat. Ošetřit jej můžete nejlépe různými speciálními oleji a vosky, které zachovávají jeho přírodní charakter, vsakují se do dřeva a zdůrazňují jeho kresbu. K očištění můžete použít lehce navlhčený hadřík namočený v mýdlové vodě. Pak je třeba povrch nábytku vytřít do sucha. Vodu na nábytek přímo nikdy nelijte. Zničili byste jej!

folder_openPřiřazené štítky

Domespace - dům, který se otáčí za sluncem

access_time14.květen 2020personRedakce

Základy a kostra domuPřed začátkem stavby je nutné položit základy v podobě betonového bloku o rozměrech 4x4 metry a výšce 80 cm, v jehož středu bude umístěna točna. Na ni se uchycují všechny dřevěné komponenty, které tvoří kostru domu. Točna spočívá na kuličkovém ložisku, jehož pomocí se dům otáčí a sleduje dráhu slunce. Volit lze mezi automatickou nebo ruční rotací.Vlastní montáž začíná sestavením spodních oblouků, jejichž počet závisí na velikosti domu a které jsou základem podlahy. Pak na řadu přicházejí vnější, opět dřevěné oblouky, jejichž počet je totožný s oblouky na podlaze. Rodí se výsledný kopulovitý tvar domu. Vnější zdiZákladem je smrkové dřevo, jehož světlá barva prosvětluje celý interiér. Smrky použité na výstavbu pocházejí ze skandinávských lesů. Okna jsou navržená tak, aby během rotace každá z místností co nejvíc profitovala z přirozeného světla a slunečního záření. Tímto způsobem dochází k akumulaci tepla, což snižuje náklady na vytápění. Prostor mezi vnější kostrou a dřevěnými zdmi je vyplněn 180 až 280 mm silnou vrstvou korku /je dodáván v pytlích/, který má skvělé tepelně izolační vlastnosti. Vnější plášť domu je pokryt dřevem kanadského červeného cedru. Tato dřevina je přirozeně odolná proti vlhkosti a hnilobě, takže se 40 let obejde bez jakékoli pravidelné údržby. InteriérDům nabízí rozlehlý prostor, který ale není problém přepažit příčkami podle vlastního přání. Absence chodby dovoluje získat 5-10% obytné plochy navíc. Vnitřek je rozčleněn mezaninem, čímž se zachová otevřený prostor domu a možnost využívání přirozeného světla.V přízemí hlavní místnosti je instalováno topení. Nabízí se několik variant: kamna na dřevo, tepelné čerpadlo, krb... Díky jeho konstrukci, skvělé tepelné izolaci a systému rotace stačí na vytopení domu 6 kubíků dřeva ročně. V poschodí je možné instalovat dřevěné příčky a přepažením vytvořit několik místností. Konečná úprava příček záleží na majiteli: lze je ponechat v přírodním stavu, omítnout nebo otapetovat. Obytná plocha je variabilní podle přání zákazníka, takže je možné příčky budovat a odstraňovat podle potřeb rodiny. Zákazník si může vybrat z 10 velikostí domu od 44 do 500m2 obytné plochy.

folder_openPřiřazené štítky

Výsledky vyhledávání v sekci Zařízení na dotaz měkké dřevo

Jak vybrat kvalitní postel?

access_time02.duben 2020personLeona Novotná

Dřevo patří mezi přírodní materiály, o tom není pochyb. A kam jinam, než do ložnice se hodí dřevo? V ložnici člověk stráví třetinu svého života, a tak přírodní materiály do této místnosti určitě patří. Dřevěný nábytek vydrží déle, je pevný, působí přirozeně a hlavním důvodem, proč je tak oblíbený je jeho zdravotní nezávadnosti.Dřevo nevylučuje žádné nežádoucí látky, jako je formaldehyd, který je používán hlavně u lamina. Dřevo se používá nejen na ploty, ale také na celou řadu dalších výrobků, jako jsou právě postele. Lamino je sice levnější variantou, ale není tak trvanlivý ani lepší než dřevo. Můžeme říct, že dřevo je materiál, který se nejvíce hodí k výrobě nábytku, a to je ověřeno staletími. Již po staletí se totiž dřevo jako materiál k výrobě nábytku a postelí používá a v současné době se opět vrací do popředí ve světě bydlení. Dřevěná postel a nábytek je tedy vhodná jak pro děti, tak i pro alergiky.Rozměr posteleNež začnete kupovat postel, měli byste si ujasnit, jak velkou postel chcete. Jestliže už máte koupené matrace, pak budete kupovat podle velikosti matrace. Pokud ale teprve chystáte koupit matraci a rošt a nejprve vybíráte postel, pak je na vás, jak velkou postel zvolíte.Doporučená velikost pro manželskou postel je 200 x 180 cm, a tak u jednolůžka se doporučuje velikost 200 x 90 cm. Avšak jsou k dostání i menší a větší varianty, například 200 x 140 cm pro dvoulůžko, nebo 200 x 200 cm a podobně.Dřeviny postelíV první řadě je velmi využíván smrk, což je měkké dřevo za příznivou cenu. Můžete si vybrat z pestré škály moření. Další variantou je buk, což je velmi oblíbené tvrdé dřevo, které se může pyšnit pěknou kresbou. Bukové dřevo se využívá nejen k výrobě postelí, ale také nejrůznějších doplňků. Další možností je jádrový buk, který je v posledních letech velmi žádaný. Tento typ dřeva vás nadchne většími barevnými rozdíly mezi jednotlivými částmi. V neposlední řadě se používá k výrobě postelí dub, což je pevné dřevo charakteristické svou tvarovou stálostí i ve vlhčím prostředí.Kupte si tedy kvalitní postel, dejte do ní zdravotní matrace v kombinaci se správným roštem a dopřejte si spánek, po němž již dlouho toužíte – kvalitní a ničím nerušený.

folder_openPřiřazené štítky