Jaký typ matrace vybrat?

Categories Nezařazené
0

Matrace je jedna z nejdůležitějších věcí pro postel, ale i pro nás samotné. Spolehlivým typem můžeme našemu tělu hodně pomoci a podpořit náš spánek. Matrace se vyrábějí v různých materiálech a každý z nich bude jinak působit na naše tělo. Je prospěšné vytvořit si přehled a ujasnit si, který konkrétní typ vám nejlépe vyhovuje.

  • Viskoelastická pěna – je unikátní typ pěny, který má otevřenou buněčnou strukturu. Ta změní tvrdost podle teploty. Tím pádem se při kontaktu s tělem pružně přizpůsobuje anatomii těla. Pro naše tělo je to hodně praktické, protože nám pomáhá zlepšit spánek, krevní oběh a může zmírnit bolest zad. Zdravotní matrace zabraňuje proleženinám. Tzv. líná pěna podpoří tělo do správné polohy a díky tomu se člověk méně otáčí a lépe spí.
  • Matrace ze studené pěny – ty vynikají docela dlouhou životností a jsou elastické. Taky jsou tvarem stálé. Tento typ má velké póry, díky kterých dobře odvádí teplo a je provzdušněna. Můžeme najít více tuhostí pěn, pomocí kterých lze páteř a celé tělo podpírat. Tyto matrace jsou vhodné, jestliže je kombinujeme s línou pěnou.
  • Gelové – ty, díky gelovým segmentům tvoří akupresurní body, které nám tak napomáhají uvolňovat svalstvo během spaní.
  • Bio pěna – matrace z bio pěny je utvořena pomocí nejmodernějších postupů na principu produktů z přírody. U této pěny se suroviny, které se na začátku tvořily pomocí ropy, nahrazují surovinami z přírodních olejů. V naší ložnici tak můžeme mít díky tomu víc přírody. Je zde i pozitivní výsledek na ekologii. Na základě přírodních olejů jsou matrace lépe pružnější, elastické a mají stálý tvar. Mimo jiné mají důležité ortopedické vlastnosti.
  • Latex – tyto matrace bývají ze směsi přírodního a umělého latexu a bývají hlavně dost hodně pružné a měkké.
  • Tempur – materiál, který má otevřenou buněčnou strukturu a je viskoelastický. Reaguje na danou teplotu a snaží se zmírnit tlak. Vstřebává váhu a pohyb člověka a rozprostře je po celém povrchu. Pomocí tohoto se eliminují tlakové body a člověk se tak méně převaluje a obrací.

Throw in a busy schedule, check out this portal traffic and unexpected setbacks in your day and you may have a recipe for a meltdown

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>